Рентген. Наскільки шкідливий?

     Рентген зубів – невід’ємний діагностичний метод виявлення захворювань зубощелепної системи у стоматології. Він допомагає як виявити можливі проблеми на початкових стадіях, так і забезпечуючи правильність встановлення діагнозу.
     В процесі лікування дуже часто доводиться робити рентген зуба декілька разів поспіль.
     У багатьох пацієнтів виникають хвилювання з приводу того, чи не буде ця процедура мати негативні наслідки для їхнього здоров’я.
     Взагалі розмови про шкоду рентгена виникли ще в той час, коли в поліклініках використовувалася громіздка стара апаратура. Сьогодні ситуація кардинально змінилася: у нашій стоматології встановлено сучасне обладнання, тому рентген зубів не завдає ніякої шкоди навіть при повторних дослідженнях.
     Для захисту від рентгенівського опромінення пацієнту пропонується скористатися захисним фартухом. Час дії променів скорочується за рахунок використання цифрових датчиків. Для зменшення розміру променів та зміни їх контурів застосовуються коліматори.
     Допустимі дози опромінення регулюються на державному рівні. Якщо затверджені норми не буде перевищено, здоров’ю пацієнта нічого не загрожує. Відповідно до них, при проведенні рентген-процедур та наукових досліджень людина не повинна отримувати опромінення понад 1000 мкЗв (мікрозивертів) на рік.
     Доза опромінення при рентгені зуба:
– прицільний знімок – 2-3 мкЗв;
– панорамний знімок – 12-17 мкЗв;
– комп’ютерна 3D-томографія – 45-60 мкЗв.
     З урахуванням допустимої річної дози це становитиме:
– 400 прицільних знімків;
– 80 панорамних знімків;
– 20 комп’ютерних 3D-томографій.
     На практиці така кількість рентген-досліджень стоматологами не призначається.
     Максимальна припустима доза опромінення під час проведення рентгенівської діагностики для дітей нижче, ніж для дорослих, і становить 400 мкЗв на рік. Але навіть цей параметр неможливо перевищити, тому процедура не завдасть жодної шкоди здоров’ю.